Schema VT18

KursnamnStegDagLedareTidPlats
KursnamnStegDagLedareTidPlats
AfrobeatAfrobeat *måndagEva & Lena20.00-21.15S
BalettNivå 1 t/vonsdagDeborah17.40-18.40S
BalettNivå 2 t/vonsdagDeborah19.00-20.30S
BalettTåteknikonsdagDeborah20.35-20.50S
Balett-teknikNivå 1 & 2 t/v *söndagDeborah18.00-19.00A
BarnbalettNivå 1torsdagHelena16.30-17.30S
BarnbalettNivå 2onsdagAnn-Jeanett17.45-18.45S
Barre (Träna!)Barre *torsdagMikaela17.45-18.45K
DiscoCoachad tävlingsträning 2torsdagOlivia16.10-17.10P
DiscoCoachad tävlingsträning 3onsdagOlivia16.10-17.40S
DiscoCoachad tävlingsträning 4onsdagOlivia20.10-21.40S
DiscoCoachad grupp lilasöndagFilippa14.45-16.15S
DiscoCoachad grupp blåtorsdagOlivia20.10-21.40P
DiscoCoachad grupp rosatorsdagOlivia17.10-18.40P
DiscoNivå 1 åk 1-3söndagFilippa12.00-13.00S
DiscoNivå 1 åk 4-6tisdagMalin16.40-17.40S
DiscoNivå 1 t/vsöndagFilippa19.00-20.00P
DiscoNivå 2 åk 2-3torsdagFilippa17.30-18.30S
DiscoNivå 2 åk 4-6måndagOlivia18.00-19.00S
DiscoNivå 2 t/vonsdagMelissa18.40-20.10S
DiscoNivå 3 åk 2-3måndagFilippa17.00-18.00S
DiscoNivå 3 åk 4-6måndagOlivia19.00-20.00S
DiscoNivå 3 t/vtorsdagFilippa18.40-20.10P
DiscoTeknikträning 3 & 4söndagNatalie15.00-16.00P
DiscoTävlande 1söndagFilippa17.30-19.00P
DiscoTävlande 2söndagNatalie12.00-13.30P
DiscoTävlande 3söndagNatalie13.30-15.00P
DiscoTävlande 4söndagFilippa13.15-14.45S
DiscoDisco SlowsöndagNatalie16.00-17.30P
DiscoDisco Freestyle*onsdagEmma & Filippa19.00-20.30E
DiscoDisco Formation*tisdagOlivia & Filippa18.00-19.00E
Förberedande Dans5-6 årsöndagHelena14.00-14.45S
Förberedande Dans5-6 årtisdagHelena17.00-17.45S
Förberedande Dans5-6 åronsdagHelena17.00-17.45S
Groove it!ShowgrupptisdagVictoria N20.10-21.40P
Hip Hop Feminine VibeNivå 1 t/vtisdagVictoria N16.00-17.00P
Hip Hop Feminine VibeNivå 2 t/vtisdagVictoria N17.00-18.30P
Hip Hop Feminine VibeNivå 3 t/vtisdagVictoria N18.30-20.00P
Hip Hop Grown UpsVuxengrupptorsdagVictoria N20.10-21.40S
Hip Hop New SchoolNivå 1 t/vsöndagElla19.00-20.00S
Hip Hop New SchoolNivå 2 t/vsöndagElla20.00-21.30S
Hip Hop New SchoolNivå 3 t/vtorsdagVictoria N18.30-20.00S
Hip Hop RootsHip Hop RootsmåndagKevin16.40-17.40P
Hip Hop Social Party DancesFr. nivå 2 t/vmåndagKevin20.10-21.40P
Hip Hop StreetÅk 1-3söndagFilippa16.15-17.15S
Hip Hop StreetNivå 1 åk 4-6söndagVictoria P17.00-18.00S
Hip Hop StreetNivå 2 åk 4-6söndagRebecka18.00-19.00S
Hip Hop StreetTävlingmåndagKevin18.40-20.10P
House LoftingFr. nivå 2 t/vmåndagKevin17.40-18.40P
Jazz/ShowNivå 1 åk 1-3tisdagHelena18.00-19.00S
Jazz/ShowNivå 1 åk 4-6tisdagAmelia19.00-20.00S
Jazz/ShowNivå 1 t/vsöndagRebecka 20.00-21.00S
Jazz/ShowNivå 2 åk 2-3söndagEmma15.45-16.45S
Jazz/ShowNivå 2 åk 4-6söndagRebecka19.00-20.00S
Jazz/ShowNivå 2 t/vtisdagMarit18.40-20.10S
Jazz/ShowNivå 3 åk 4-6tisdagMarit17.40-18.40S
Jazz/ShowNivå 3 t/vmåndagMarit20.10-21.40S
Jazz/ShowNivå 4 t/vonsdagErika16.00-17.30P
High HeelsT/VsöndagNatalie18.00-19.00S
Jazz VinylFr. nivå 2 (vuxengrupp)torsdagErika18.40-20.10S
Ladies JazzVuxengrupptisdagAnna20.00-21.30S
Lekrytmik3-4 årsöndagHelena13.00-13.45S
Lekrytmik3-4 årtisdagHelena16.00-16.45S
Lekrytmik3-4 åronsdagHelena16.00-16.45S
Mini Moves!ShowgruppsöndagEmma14.45-15.45S
Modern/Nutida DansNivå 1 åk 4-6måndagMarit16.20-17.20S
Modern/Nutida DansNivå 1 t/vmåndagMarit17.20-18.20S
Modern/Nutida DansNivå 2 åk 4-6torsdagErika16.00-17.00S
Modern/Nutida DansNivå 2 t/vonsdagErika19.00-20.30P
Modern/Nutida DansNivå 3 t/vonsdagErika17.30-19.00P
Move It!ShowgruppmåndagMarit18.40-20.10S
Pilates Matwork (Träna!)Pilates Matwork *söndagDeborah17.00-18.00A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Reformer 1*måndagHelena17.30-18.30A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Reformer 2 *måndagHelena18.40-19.40A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Reformer 2*onsdagHelena18.15-19.15A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Reformer 2*onsdagHelena19.30-20.30A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Reformer 2*torsdagHelena18.00-19.00A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Reformer 2*torsdagHelena19.10-20.10A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Reformer 1*söndagHelena15.30-16.30A
Street JazzNivå 2 t/vtisdagMarit20.10-21.40S
Street JazzNivå 3 t/vtorsdagErika17.00-18.30S
Yoga (Träna!)Yoga *tisdagSofia17.30-18.30A

Plats

S – STALLET – Stallgränd 9
P – PAVILJONGEN – Kompanivägen 3
K – KONTORET – Kompanivägen 3
E – EXTERN – Info kommer
A – A-KASERN – Kaserngården 4, 6 tr
* – INGÅR EJ I DANSA!-KORTET

Nivåer

Nivå 1 – Ingen dansvana i denna teknik
Nivå 2 – 1 – 2 års dansvana i denna teknik
Nivå 3 – Minst 3 års dansvana i denna teknik
Nivå 4 – Minst 5 års dansvana i denna teknik

T/V = Tonår/Vuxen

Om du har dansat tidigare och vill byta nivå tänk på att prata med din ledare innan!