Schema HT18

KursnamnStegDagLedareTidPlats
KursnamnStegDagLedareTidPlats
BalettNivå 1 t/vonsdagDeborah17.40-18.40S
BalettNivå 2 t/vonsdagDeborah18.45-20.15S
BalettTåteknikonsdagDeborah20.20-20.35S
Ballet barre teknikNivå 1 & 2 t/v *söndagDeborah17.00-18.00A
Balett åk 1-3torsdagHelena16.30-17.30S
Balett åk 4-6onsdagAnn-Jeanett17.45-18.45S
Barre (Träna!)Barre *torsdagMikaela17.45-18.45A
DiscoCoachad tävlingsträning 2torsdagOlivia17.40-18.40P
DiscoCoachad tävlingsträning 3onsdagOlivia16.10-17.40S
DiscoCoachad tävlingsträning 4onsdagOlivia18.40-20.10S
DiscoCoachad grupp lilasöndagFilippa14.30-16.00S
DiscoCoachad grupp blåtorsdagOlivia20.10-21.40P
DiscoCoachad grupp rosatorsdagOlivia18.40-20.10P
DiscoNivå 1 åk 1-3söndagFilippa12.00-13.00S
DiscoNivå 1 åk 4-6tisdagMalin19.00-20.00S
DiscoNivå 1 t/vmåndagFilippa19.00-20.00S
DiscoNivå 2 åk 4-6söndagOlivia18.30-19.30P
DiscoNivå 2 t/vonsdagMelissa20.10-21.40S
DiscoNivå 2 & 3 åk 2-3torsdagFilippa17.30-18.30S
DiscoNivå 3 åk 4-6söndagOlivia19.30-20.30P
DiscoNivå 3 t/vtorsdagFilippa18.40-20.10S
DiscoTeknikträning 3 & 4söndagNatalie14.45-15.45P
DiscoTävlande 1måndagFilippa17.30-19.00S
DiscoTävlande 2söndagNatalie11.45-13.15P
DiscoTävlande 3söndagNatalie13.15-14.45P
DiscoTävlande 4söndagFilippa13.00-14.30S
DiscoDisco Slow 1söndagFilippa16.15-17.15S
DiscoDisco Slow 2söndagNatalie15.45-17.00P
DiscoDisco Formation*tisdagOlivia & Filippa16.45-18.00E
Förberedande Dans5-6 årsöndagHelena14.00-14.45S
Förberedande Dans5-6 årtisdagHelena17.00-17.45S
Förberedande Dans5-6 åronsdagHelena17.00-17.45S
Groove it!ShowgrupptisdagVictoria N20.15-21.45S
Hip Hop Feminine VibeNivå 1 t/vtisdagVictoria N16.00-17.00P
Hip Hop Feminine VibeNivå 2 t/vtisdagVictoria N17.00-18.30P
Hip Hop Feminine VibeNivå 3 t/vtisdagVictoria N18.30-20.00P
Hip Hop Feminine VibeNivå 4 t/vtorsdagVictoria N17.00-18.30S
Hip Hop Grown UpsVuxengrupptorsdagVictoria N18.30-20.00S
Hip Hop New SchoolNivå 1 t/vsöndagVictoria P19.15-20.15S
Hip Hop New SchoolNivå 2 t/vtorsdagVictoria N20.10-21.40S
Hip Hop New SchoolNivå 3 t/vtorsdagMaja20.00-21.30S
Hip Hop RootsHip Hop RootsmåndagHugo16.30-18.00P
Rhythm and GroovesFr. nivå 2 t/vmåndagHugo20.30-21.30P
Hip Hop StreetÅk 1-3torsdagVictoria N16.00-17.00S
Hip Hop StreetNivå 1 åk 4-6söndagVictoria P18.15-19.15S
Hip Hop StreetNivå 2 åk 4-6söndagRebecka18.00-19.00S
Hip Hop StreetTävlande 1 fr. åk2måndagFilippa16.30-17.30S
Hip Hop StreetTävlande 2måndagHugo19.00-20.30P
Funk StylesFr. nivå 2 t/vmåndagHugo18.00-19.00P
Jazz/ShowNivå 1 åk 1-3tisdagHelena18.00-19.00S
Jazz/ShowNivå 1 åk 4-6söndagAmelia15.50-16.50S
Jazz/ShowNivå 1 t/vsöndagAmelia17.00-18.00S
Jazz/ShowNivå 2 åk 2-3söndagAmelia14.50-15.50S
Jazz/ShowNivå 2 åk 4-6tisdagMarit17.30-18.30S
Jazz/ShowNivå 2 t/vmåndagMarit17.00-18.30S
Jazz/ShowNivå 2 åk 4-6tisdagMarit17.30-18.30S
Jazz/ShowNivå 3 t/vsöndagNatalie17.00-18.30P
Jazz/ShowNivå 4 t/vonsdagErika17.00-18.30P
Jazz VinylFr. nivå 2 (vuxengrupp)onsdagErika20.10-21.40P
Ladies JazzVuxengruppmåndagAnna20.00-21.30S
Lekrytmik3-4 årsöndagHelena13.00-13.45S
Lekrytmik3-4 årtisdagHelena16.00-16.45S
Lekrytmik3-4 åronsdagHelena16.00-16.45S
Mini Moves!ShowgrupptisdagMarit16.30-17.30S
Modern/Nutida DansNivå 1 åk 4-6måndagMarit16.00-17.00S
Modern/Nutida DansNivå 2 åk 4-6onsdagErika16.00-17.00P
Modern/Nutida DansNivå 1 t/vtisdagMarit18.30-19.30S
Modern/Nutida DansNivå 2 t/vtorsdagSarah16.10-17.40P
Modern/Nutida DansNivå 3 t/vonsdagErika18.30-20.00P
Move It!ShowgruppmåndagMarit18.30-20.00S
Pilates Matwork (Träna!)Pilates Matwork*söndagDeborah16.00-17.00A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Förmiddags-TRÄNA!torsdagHelena10.00-11.00A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Reformer 1*måndagHelena18.40-19.40A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Reformer 1*onsdagHelena19.40-20.40A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Reformer INTRO*torsdagHelena18.45-19.45A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Reformer 2 *måndagHelena19.45-20.45A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Reformer 2 *tisdagHelena19.30-20.30A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Reformer 2*onsdagHelena18.30-19.30A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Reformer 2*torsdagHelena19.50-20.50A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Reformer MIX*måndagHelena17.30-18.30A
Pilates Reformer (Träna!)Pilates Cirkel TRÄNA*söndagHelena18.10-19.10A
Street JazzNivå 1 t/vtisdagMarit19.30-20.30S
Street JazzNivå 2 t/vmåndagMarit20.10-21.40S
Street JazzNivå 3 t/vtisdagSarah20.10-21.40P

Plats

S – STALLET – Stallgränd 9
P – PAVILJONGEN – Kompanivägen 3
K – KONTORET – Kompanivägen 3
E – EXTERN – Info kommer
A – A-KASERN – Kaserngården 4, 6 tr
* – INGÅR EJ I DANSA!-KORTET

Nivåer

Nivå 1 – Ingen dansvana i denna teknik
Nivå 2 – 1 – 2 års dansvana i denna teknik
Nivå 3 – Minst 3 års dansvana i denna teknik
Nivå 4 – Minst 5 års dansvana i denna teknik

T/V = Tonår/Vuxen

Om du har dansat tidigare och vill byta nivå tänk på att prata med din ledare innan!

Priser

Se separat prislista för de olika lektionslängderna (antal minuter).